تبلیغات
تـــاگ هرمزگان - به من کریب کمک کورتاهی الله
دوشنبه 11 مرداد 1389  06:11 ب.ظ
توسط: امان ...

چهارراه های بندرعباس چندی ست گویی عبور ومرور ماشین ها با رنگ قرمز و سبز و زرد چراغ راهنمایی رانندگی نیست ، بلکه با حضور دست گداها و متکدیان پاکستانی و وطنی صورت می گیرد .

ظاهرا" این شهر در قسمت خالی جیب ملا جا مانده که کسی خیال ندارد این وضعیت را تغییر دهد . چهارراه هایی که در بندرعباس هستند جزء چهارراه های خواهر خوانده با چهارراه های شهرهای اسلام آباد و کویته و کراچی محسوب می شوند که زن و بچه های کاملا آموزش دیده مبادرت به ایفا امر مقدس گدایی میکنند و کسی حق دخالت در این صنف محترم را ندارد، حتی گداهای وطنی.

اخیرا" توجه مسئولین به امر توریسم و گردشگری با جدیت مضاعفی  همراه بوده چون مشاهده شده است برادران دوست ومقیم افغانی با همت مسئولین امر شناسنامه و یا کارت تردد مدت دار دریافت می کنند که بعد از واریز مبلغ ناچیز 2000تومان در نزد بانک ملی در وجه   " محل درآمد تعاونی اداره اتباع خارجی " کد و رمزی باالصاق عکسی دریافت می کنند که کسی حق هیچ گونه تعرض به این توریست  ها ی خاص را ندارد.

ما که می بایست خوشحال بوده باشیم از این که چهارراه های شهر ما تحولات گردشگری ما را نمایندگی می کند و همچنین  روابط تنگاتنگی در عرصه دیپلماتیک با کشور پاکستان وافغانستان به غایت نزدیکی می رساند.

ما تنها ترسی که داریم تاثیر همنشینی مسالمت آمیز و مصاحبت های چهارراهی ست که شاید منجر به تغییر ذائقه گفتاری ما باشد و شاید هم ناگفته نماند که  تا الان صورت گرفته است .


  • آخرین ویرایش:دوشنبه 11 مرداد 1389