تبلیغات
تـــاگ هرمزگان - جامعه جوان هرمزگان و سازمان ملی جوانان

در بندرعباس و به طور مشخص در استان  هرمزگان مقوله جوان و فعالیت های مرتبط با جوانان سمت وسوی مختلف دارد . نهادهایی که در هدایت جامعه جوان هرمزگانی  به ایده آل های توسعه انسانی  و اسلامی نقش به سزایی داشته باشند و یا اینکه متولی صادقی در این زمینه باشند  را یا که نداریم و یا اینکه به ندرت بتوانیم آن را در دسترس همراه داشته باشیم .

علی ایحال در اهداف وجود ی سازمان ملی جوانان فی نفسه ایفاگری این نقش وجود داردو سازمان ملی جوانان این مسئولیت خطیر را به انجام می رساند شکی نیست اما سئوال اینجاست وجود این نهاد چقدر در پیشبرد اهداف مدنظرتوانسته که مسیر را به بهترین نحو طی کند؟ چقدر مسئولین و مشاوران امر در ایجاد انگیزه و ورود دادن جوانان به عرصه های اجتماعی و اقتصادی مصمم عمل کرده اند؟ سهم این نهاد دولتی  در ایجاد خود اشتغالی چقدر بوده است ؟

شاید شایسته  بود سئوال را در ابتدا  اینگونه مطرح می کردم اهم اقدامات صورت گرفته این سازمان در استان چگونه  ارزیابی می شود ؟ کمیسون های مرتبط با آن  آیا با کارایی مورد تعریف در اساسنامه پیش می روند ؟ آیا سازمان ملی جوانان هرمزگان حیطه و نفوذ گسترده ای برای فعالیت در احاد شهرها ی استان برای خود تدارک دیده است ؟ چرا با این همه هزینه هایی که در ردیف بودجه ای این سازمان است فقط قرار است که همایش ها و سمینارهایی که هیچ گاه نتوانسته این نیاز جوانان به کار و نیاز های اجتماعی دیگر را برطرف کند پوشش دهد ؟

جامعه جوان هرمزگان همیشه با توجه به مرزنشین بودن و بافت خاص فرهنگی رویه این سازمان چقدر توانسته پاسخ درخور توجه ای را برای سئوالات و گرایش های فکری مختلف ایشان  ارایه کند؟ چرا آمار شهر بندرعباس در امر بزه های اجتماعی سیر صعودی گرفته است ؟(به اذهان نشریات استان و آماریی که عالی ترین مقام انتظامی استان اعلام کردند) چرا در پیشگیری ار اعتیاد و بزه کاری های حاد احتماعی که همه معترفیم  ریشه در فقر وبیکاری دارد ضرورتی  اورژانسی در مسئولین  ایجاد نمی کند؟

چرا   با موضوع حجاب و یا هرزه گری خیابانی  به صرف برخوردهای قهری سلب مسئولیت می کنید؟

چرا  نوعی سردرگمی  و یاس در جامعه جوان استان دارد جایگاه  قابل بحثی برای خود پیدا می کند ؟

قصد من ِ جوان ، ترسیم یک چرا های پی درپی  بی پاسخ نیست  بلکه واگو کردن سئوالاتی ست که از بیشمار سئوالاتم  قلمی شد.

ماحصل تمام این گپ وگفت ِ پرسئوال راقم این مطلب  ، کشاندن این موضوع  به میان بود که اخیرا بنر هایی در سطح شهر دیده می شود مربوط به سازمان ملی جوانان در باره برگزاری همایش تجلیل از جوانان موفق در استان که قرار است درپنجشنبه  31 تیرماه برگزار شود . اما جوانان موفقی که قرار است در این همایش  از آنها تجلیل و تقدیر شود فرآیند و حاصل کوشش و پرداخت و تاثیر فعالیت های درازمدت و یا کوتاه مدت این سازمان می باشند ویا خود به کوشش و جهد خود به این مهم دست یافته اند.

و در آخر :

خدایا جوانی ام را به پرسشگری و یافتن پاسخ های بزرگ بگذران و در قبال بی پاسخی دیگران "خود ِ خدایت "  پاسخ تمام تنهایی ها و پرسش هایم باش .


با خبر شدم که آقای غلامعباس شمس الدینی معلم ساعی وشفیقم در غم از دست دادن یار مهربان زندگیش، همسر گرامیشان مرحومه رقیه کبابی که خود معلم دلسوز و بزرگ منشی بود به سوگ نشسته است . خداوند منان برای آنمرحومه علو درجات و برای این بزرگوار صبر عنایت کند.


  • آخرین ویرایش:یکشنبه 27 تیر 1389