تبلیغات
تـــاگ هرمزگان - امنیت در بندرعباس به کجا ترانزیت می شود؟

 

http://s1.picofile.com/ccuc/sokoot.jpg

بندرعباس را امروزه لازمه اش کالایی به نام  امنیت شده و در اپیدمی که الان در شهر می توان شنید این است که هر شهروندی گلایه مند از این موضوع صحبت می کند که امنیت در بندرعباس وضعیت ناهنجاری پیدا کرده است .

فقر فرهنگی که  از نوع سو توجه مسئولین نشئت پیدا کرده است  و از آن طرف بیکاری و مشکلات عدیده معیشتی و اقتصادی  در بین جوانانی که سرگرمی های فرهنگی به مراتب از موضوعیت روزمره گی اشان کمرنگ شده باعث ایجاد ساختاری پر خلا در جامعه می شود که همواره امنیت در حاشیه قرار می گیرد .

وقتی هر موضوعی در کشور ما امنیتی جلوه داده می شود از پوشش و تعیین تکلیف در مدل مو و تحدید گفتگو و تهدید مطبوعات به رعایت اصول تعریف شده از سوی برخی وخودسانسوری مفرط رسانه باعث شده است که نحوه و رویکرد اطلاع رسانی و کار های فرهنگی سمت وسوی انزوا و سکون پیدا کند.

ترس و واهمه از طی طریق کردن در خیابان های بندر ، استرس و اضطرابی را بر دل می افکند که تا برگشتنن به محیط کار ویا خانه همراه و هم سایه  رفت و آمد ما می شود .

اکنون انواع بزه و بزهکار  به صورت علنی در شهر بندرعباس  مشاهده می شود از آزار رساندن به امنیت روانی مردم در مواجهه با متکدیان ، از کیف کاپی ها وکیف بری ها و تا آزار و اذیت دختران و زنان  این سئوال پیش می آید که موتورسوار بی گواهینامه مهمتر از موکتبر زیر گلو مال باخته شده است .

اما نبایست ساکت بود  و اطلاع رسانی نکرد  بلکه از حالا نحوه مخاطب قرار دادن باید مسئولین باید جدی تر دنبال کرد و به حتم تاکید از این طریق و فشار  رسانه ای می تواند مثمرثمر واقع گیرد .

دراین باره سی سی یو سینما


  • آخرین ویرایش:شنبه 23 مرداد 1389